Tja, hoe zal ik dit heerlijke baksel eens noemen? Eigenlijk is het een kruising van een cake en een (bananen)brood. Een broodcake dus maar, die je gelijk in de Sinterklaasstemming brengt door de speculaaskruiden. Smullen geblazen!
Ingrediënten
- 300 gr amandelmeel
- 300 gr wortel, geraspt
- 60 gr kokosolie
- 3 eieren + extra om in te vetten
- 2 bananen
- sap en rasp van 1 biologische sinaasappel
- 1 flinke el speculaaskruiden
- 1 tl vanille extract
- 1 tl baking soda
- snuf Keltisch zeezout
Hoe maak je het
Verwarm de oven voor op 170 graden en vet een cakeblik in. Tip: leg een bakpapiertje op de bodem van de vorm, dan komt de broodcake straks gemakkelijk uit de vorm. Doe de bananen, eieren en kokosolie in de keukenmachine en mix tot een gladde massa (de kokosolie hoeft niet gesmolten te zijn). Voeg de vanille extract, sap en rasp van de sinaasappel, speculaaskruiden toe en mix even kort mee. Voeg het amandelmeel, baking soda en Keltisch zeezout toe en mix tot een mooi deeg. Voeg tot slot de geraspte wortel toe en mix even kort totdat alle wortel door het beslag gemengd is. Schep het beslag in de cakevorm en bak de broodcake in ongeveer 45 minuten bruin en gaar. Laat de broodcake afkoelen voordat je hem aansnijdt. Geniet ervan!
ideaal voor op mijn sinterklaasfeest! dankuwel
Eet je dit dan als tussendoortje of kan dit ook bij het ontbijt bijvoorbeeld?
Ontbijt, lunch, tussendoor… Het kan allemaal. Er zit geen zoetstof in dus naast tussendoortje is dit ook een erg lekker ontbijtje. Ik heb er vandaag en gister mee geluncht 🙂
Hoi ik wilde vragen waarmee kan je de wortels voor vervangen want me dochter mag geen wortels meer .Gr nelly
De wortel is niet zomaar te vervangen, het is het hoofdingrediënt van de cake. Misschien een van de andere speculaas cakes van mijn blog proberen? (de pompoen-speculaas cake bijvoorbeeld?)
Hoi, vraagje kan ik de bananen vevangen voor iets anders ik kan er nl niet tegen?
Je kunt proberen om ze gewoon weg te laten maar houd er dan rekening mee dat de (brood)cake iets minder zoet en klef is. Of vervang de bananen door wat appelmoes of gepureerde dadels, dat moet denk ik ook wel kunnen.
Heerlijk Dayenne! Doet het inderdaad ook goed als lunch, m’n collega’s willen allemaal proeven en het recept hebben 🙂
Leuk om te horen!
Zou het recept graag pinnen voor op mijn Pinterest, maar is niet mogelijk…terwijl er toch een Pinterest icoon staat. Jammer!
Hoort het nog maar te zijn als het brood uit de oven komt? Het staat er al meer dan 45 minuten in, maar de stoker blijft maar eruit komen.
Nat dus… Auto correct maakt er maar van.