Vandaag een blog vanaf ons vakantieadres (we zijn namelijk een weekje op vakantie in Drenthe). Natuurlijk had ik ook kunnen wachten totdat we weer thuis zijn maar dit recept is zo geniaal, dat ik het nu al met jullie wilde delen 🙂
Het is dan wel vakantie (een moment waarbij je zo af en toe best iets ‘minder gezond’ mag eten), toch wilde ik wat groenten in de pannenkoeken verwerken (en nu eens wat anders dan courgette en wortel, zoals in mijn andere recept). Dus heb ik onder het mom van ‘als je er brownies mee kunt bakken, kun je er ook pannenkoeken mee bakken’ zoete aardappel verwerkt in het favoriete avondmaaltje van onze 4 jarige dochter. Het resultaat is zo verassend lekker! Heerlijk luchtige en bijna romige pannenkoeken. De textuur is echt heel bijzonder (lekker), snel eens proberen dus zou ik zeggen. Ik bak in ieder geval nooit meer gewone pannenkoeken. Geniet ervan!
Ingrediënten
- 2 middelgrote zoete aardappels (is ongeveer 450 á 500 gr)
- 150 gr havermeel (of een ander glutenvrij meel)
- 150 ml amandelmelk
- 4 eieren
- snuf Keltisch zeezout
- kokosolie, om in te bakken
Hoe maak je het
Kook of stoom de zoete aardappel in ongeveer 8 minuten gaar. Pureer met de staafmixer tot een gladde puree. Doe de eieren in een kom en klop samen met de amandelmelk los. Voeg het havermeel en Keltisch zeezout toe en mix tot een glad beslag. Mix nu de zoete aardappel puree door het beslag. Verhit wat kokosolie in een koekenpan en bak de pannenkoeken op niet al te hoog vuur bruin (keer halverwege).
Serveertips hartig:
- hummus en verse koriander
- geitenkaas en rucola
Serveertips zoet:
- banaan, kaneel (door het beslag) en kokosroom
- home made nutella
Wat leuk, hoeveel maak je er uit deze hoeveelheid?
Ik haalde er 7 pannenkoeken uit (ik heb een soeplepel gebruikt). In principe genoeg voor 2 volwassenen (2 pannenkoeken p.p.) en 2 jonge kinderen (1 p.p.) dus.
Bedankt! Havermeel kan ik 1 op 1 vervangen door notenmeel of boekweitmeel? En kokosmeel in mindere hoeveelheid zou dat kunnen?
oh..fijne vakantie verder!
Ja, het havermeel kun je een-op-een vervangen door bijv. boekweitmeel. Gebruik je kokosmeel dan zal je zo’n 50 gr nodig hebben.
Heerlijk en wat een leuke variatie. Superhandig ook voor op de camping 🙂 Ik ga hem onthouden!
hmmmmmmmmmmmmmmm zoooo lekker was het! Ik heb vanaag voor het eerst de pannenkoekjes gemaakt en iedereen zat te smullen!
Als ik geen noten mag, door welke plantaardige melk kan ik de amandelmelk het beste vervangen?
Dat maakt eigenlijk niet uit, iedere (plantaardige) melk kan 🙂
Pingback: Meer groente eten – tips | Zoeken naar het goede
Hoi Dayenne, wij hebben uit jouw kookboek deze pannenkoeken proberen te maken. De smaak vonden we in ieder geval fantastisch. Heb je een tip dat het bij ons ook kwa vorm goed lukt? Er lukten er maar 2 van de 7. Het viel nogal uit elkaar.
Misschien dat er nog teveel vocht in de zoete aardappel zat? Een extra eitje en een flinke el arrowroot kan dan helpen 🙂