Kip kerrie met bloemkoolrijst

kip kerrie bloemkoolrijst

Kip kerrie, toen ik jaren geleden op mezelf ging wonen at ik het wekelijks. Met (veel) witte rijst, maar een klein zakje voorgesneden roerbakgroenten en een saus uit een pakje (iew!). Gelukkig weet ik inmiddels wel beter en dus is mijn kip kerrie tegenwoordig wél een gezond maaltje te noemen!

Ingrediënten – 4 personen

  • 1 niet al te grote bloemkool
  • 250 gr vegetarische kipfiletreepjes of biologische kipfilet
  • 3 tomaten
  • 2 preien
  • 1 rode ui
  • 2 tenen knoflook, geperst
  • 2 flinke el kerriepoeder
  • 2-3 el extra vierge olijfolie of vloeibare kokosolie
  • 200 ml kokosmelk
  • 200 ml water
  • 1 flinke el arrowroot

Tip

  • maak ook eens met garnalen in plaats van kip

Hoe maak je het

Doe de olie, het kerriepoeder en de knoflook in een schaaltje, meng goed. Voeg de kip toe en schep goed om. Laat de kip marineren terwijl je verder gaat met de rest. Snij de bloemkool in stukken en was schoon. Doe de (rauwe) bloemkool in de keukenmachine en mix net zo lang tot het een soort rijstkorrels zijn. Zet apart. Snipper de ui, snij de tomaten in blokjes en de prei in halve maantjes. Verwarm een wokpan en bak hierin de vegetarische kip tot hij goed warm is of totdat de echte kip gaar is. Voeg de ui en prei toe en roerbak even mee. Voeg de tomatenblokjes, de kokosmelk en het water toe en breng het geheel aan de kook. Maak een papje van een flinke el arrowroot en een paar el water en voeg toe aan de kip-kerrie, de saus bindt nu. Tip: wij vinden de bloemkoolrijst rauw erg lekker (dan is hij lekker knapperig) maar wil je iets minder ‘hardcore’ bloemkoolsmaak? Roer de bloemkoolrijst dan door de kip-kerrie in de pan en verwarm goed.

 

3 gedachten over “Kip kerrie met bloemkoolrijst

    1. dayennebos Berichtauteur

      Door een ander (plantaardig) bindmiddel zoals bijvoorbeeld arrowroot. Maïzena zou ook kunnen, al eet ik dat persoonlijk niet. (maïs hoort niet thuis in een orthomoleculair voedingspatroon)

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s