Regenboog salade met hummus

IMG_4826

Ken je het gezegde “eet de regenboog”? Om zoveel mogelijk verschillende vitaminen, mineralen en andere belangrijke voedingsstoffen binnen te krijgen is variëren in groenten (en fruit) heel belangrijk. Ofwel, eet een regenboog aan kleuren. Deze salade bijvoorbeeld. Die naast mooi kleurrijk, ook nog eens hartstikke lekker en gezond is.

Ingrediënten (hoofdgerecht voor 2, bijgerecht of lunch voor 4 personen)

Salade

  • 1 gele paprika
  • 1 oranje paprika
  • 1 avocado
  • paar wortels, geraspt
  • bakje tomaatjes
  • halve komkommer
  • 2 handjes rucola of bladsla
  • verse kruiden, ik had dit keer Thaise basilicum
  • 2 el zonnebloempitten

Hummus

  • 1 pot kikkererwten, uitlekgewicht 240 gr
  • 1 á 2 el tahin
  • sap van 1/2 á 1 citroen
  • vers gemalen peper
  • Keltisch zeezout
  • verse kruiden, ik had dit keer Thaise basilicum maar koriander kan ook
  • paar el extra vierge olijfolie
  • eventueel nog een paar el water

Hoe maak je het

Salade

Was de sla en verdeel over de borden. Was de groenten en snij in stukjes, verdeel over de borden. Houd in het midden wat ruimte vrij voor de hummus.

Hummus

Spoel de kikkererwten in een vergiet af onder de kraan. Doe de kikkererwten, tahin, citroensap, peper, zout, Thaise basilicum, olijfolie (en eventueel en paar el water) in een hoge kom/maatbeker en pureer met de staafmixer tot een mooie gladde hummus. Tip: ‘speel’ een beetje met de ingrediënten door tussentijds te proeven, indien nodig kun je dan wat extra citroensap, tahin, peper en Keltisch zeezout toevoegen. Als ik humus als dip of broodbeleg gebruik vind ik een dikke humus erg lekker maar omdat je de hummus hier als dressing gebruikt is het fijner om de hummus wat dunner te maken, voeg hiervoor extra olijfolie of water toe.

Tot slot

Schep de hummus in het midden op het bord. Strooi de verse kruiden en zonnebloempitjes over de salade. Eet smakelijk! PS: hoewel de salade er zo prachtig uitziet heb ik hem wel als een gemengde salade gegeten, na het maken van de foto door elkaar gehusseld zodat de hummus een lekkere dressing werd.

5 gedachten over “Regenboog salade met hummus

  1. Bo

    Oh yes! Dit is precies wat ik zocht. Wil al heel lang zelf hummus maken. Dankjewel! Mooie recepten op je site, ik ga hem onthouden 🙂 Groetjes, Bo

  2. Pingback: Zoete aardappel pannenkoeken | Dayenne's Food Blog

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s