Spinazie frittata

spinazie frittata

Als lunchgerecht, als diner, koud, warm… frittata smaakt altijd goed! Ik heb al diverse varianten op de site staan en ook deze is weer zo lekker!

Ingrediënten (4 á 6 personen)

  • 6 eieren (ik heb 3 hele eieren en 3 eiwitten gebruikt)
  • 300 gr verse spinazie
  • 2 sjalotjes
  • 2 teentjes knoflook
  • scheutje rijstmelk (ongeveer 125 ml denk ik)
  • handje pijnboompitten
  • 100 gr zachte geitenkaas
  • olijf- of kokosolie, om in te bakken
  • peper
  • paar takjes verse basilicum, fijn gesneden
  • paar takjes verse peterselie, fijn gesneden

Verder nodig

  • ovenvaste hapjes/koekenpan (25 cm)

Hoe maak je het (20 min)

Verwarm de oven voor op 200 graden, met de grillstand aan. Snij de ui en knoflook fijn. Verhit de olie in een ovenvaste hapjes/koekenpan. Fruit de sjalotjes en de knoflook even aan en voeg vervolgens ook de spinazie toe. Bak op hoog vuur ongeveer 2 minuten tot de spinazie geslonken is. Klop de eieren met de rijstmelk, wat peper en de fijngesneden kruiden los in een kom. Voeg vervolgens de spinazie en de geitenkaas toe en roer goed door elkaar. Dit gaat het beste in de kom waarin je de eieren los hebt geklopt. Schenk het mengsel vervolgens weer terug in de hapjes/koekenpan en strooi er een handje pijnboompitten over. Bak de frittata vervolgens een paar minuten op middelhoog vuur. Zet – als de frittata iets gestold is – de pan in de oven. Bak de frittata in een minuut of 10 (op 200 graden, onder de grill) helemaal gaar. Houd wel in de gaten dat de bovenkant niet te bruin wordt door de grill. Eet smakelijk!

11 gedachten over “Spinazie frittata

      1. Anne

        Is er voor geitenkaas feta ook iets anti koemelk/ lactose? Dat vind ik altijd heel moeilijk. Heerlijk recept verder. Ga ik vanavond eten 🙂

  1. Pingback: Recept » 5x lekker & snel dineren - Foodboost

  2. Angélique Jansen

    Hallo Dayenne,
    Is het ook mogelijk om bijvoorbeeld mozarella te gebruiken ipv geitenkaas?
    Wat is hier jouw mening over?

    Hartelijke groet,

    Angélique Jansen

    1. dayennebos Berichtauteur

      Ja hoor, dat is zeker mogelijk. Let dan wel op dat je een goede kwaliteit buffelmozzarella neemt (de mozzarella in de supermarkt is vaak van koemelk gemaakt).

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s